Stelmet przegrywa z Astaną! Teraz walka o Puchar Polski

Stelmet przegrywa z BC Astaną

Po świetnym meczu i zwycięstwie nad Avtodorem Saratov koszykarze Stelmetu Enei BC przegrywają na wyjeździe w lidze VTB z BC Astaną. Jest to dwunasta porażka zielonogórzan w tych rozgrywkach.

Biało-zieloni zaczęli jednak z wysokiego C, prowadzili nawet 6:0, ale po chwili gospodarze doszli do głosu i wygrali pierwszą kwartę 21:15. W drugich dziesięciu minutach Stelmet grał fatalnie, a Astana schodziła z parkietu na przerwę prowadząc 45:32.

Po zmianie stron goście wzięli się za odrabianie strat. Punktowali m.in. najskuteczniejszy w ekipie Igora Jovovicia Przemysław Zamojski, autor siedemnastu puntków, Markel Starks, czy choćby Quinton Hosley. Udało się w pewnym momencie zmniejszyć prowadzenie Kazachów do 6 “oczek”, choć przed ostatnią kwartą to oni prowadzili 57:49. W ostatnich dziesięciu minutach drużyna Emila Rajkovicia ponownie odskoczyła. Zielonogórzanie na kilka minut przed końcem zaliczyli ostatni zryw, zbliżyli się na 9 punktów, ale BC Astana ostatecznie wygrała 84:70.

Za stolicy Kazachstanu zespół z Zielonej Góry przenosi się do stolicy Polski. Tam w czwartek spotkanie z BM Slam Stalą Ostrów Wielkopolski w ćwierćfinale Pucharu Polski. Początek tego meczu o 20:30.

BC Astana – Stelmet Enea BC Zielona Góra 84:70 (21:15; 24:17; 12:17; 27:21)