Legia wysoko wygrywa w Zielonej Górze. Koszarek: Przyjemnie było tu wrócić. Nasze “trójki” podcięły skrzydła [WIDEO]

Ta porażka będzie kosztować zielonogórzan udział w Suzuki Pucharze Polski. Enea Zastal BC przegrał wyraźnie z Legią Warszawa 90:106 i wypadł z czołowej ósemki ligi. To zarazen ósma porażka ekipy Olivera Vidina w tym sezonie w Energa Basket Lidze.

Goście mieli mecz pod pełną kontrolą. Najwięcej punktów dla zwycięzców, 31 zdobył Ray Maccollum. Amerykanin już w pierwszej połowie trafił cztery rzuty z dystansu, w sumie mecz kończył z sześcioma “trójkami”. Legia jeszcze przed przerwą była w stanie osiągnąć 20-punktowe prowadzenie. A po zmianie stron? Pełna kontrola, a w trzeciej kwarcie jeszcze powiększenie prowadzenia. Po “trójce” Grzegorza Kulki było 72:47. Legioniści kończyli mecz na 50-procentowej skuteczności w rzutach z dystansu. Zastal nie miał tylu atutów. Promyk nadziei? Debiut Michała Pluty. Młody zawodnik, który przyszedł do Zielonej Góry z Enei Abramczyk Astorii Bydgoszcz wprowadził się do drużyny dwiema asystami. W sumie spędził na parkiecie ponad 8 min., ale punktów nie zdobył. W Zastalu najwięcej, 23 rzucił Przemysław Żołnierewicz.

To mógł być ostatni mecz w hali CRS jako zawodnika Łukasza Koszarka. Były kapitan Zastalu, a obecnie gracz Legii grał ponad 19 minut, zdobył 8 pkt., miał też 5 asyst i 2 zbiórki. – Grać tutaj, to czysta przyjemność. Szkoda, że tylko na jeden mecz. Myślę, że te nasze trójki zdecydowały – powiedział 39-letni koszykarz. Pomeczowa rozmowa z kapitanem do zobaczenia powyżej.