Jest w końcu zwycięstwo Stelmetu w lidze VTB!

Koszykarze z Zielonej Góry wygrywają bez problemów

Stelmet Enea BC przerywa fatalną passę siedmiu porażek z rzędu w lidze VTB. W piątkowy wieczór zielonogórzanie we własnej hali wysoko pokonali rosyjską Parmę 88:63.

Podopieczni Igora Jovovicia od początku grali pewnie i zdecydowanie. Narzucili też swój rytm gry i pierwszą kwartę wygrali 31:17. Goście widocznie mieli problem na rozegraniu, bowiem Tyler Larson podpisał kontrakt w lidze niemieckiej i ten brak wyraźnie przysłużył się Stelmetowi, który na przerwę schodził prowadząc 47:36.

W drugiej połowie gospodarze nadal kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Trzecia kwarta zakończyła się trafieniem Koszarka i dwudziestopunktowym prowadzeniem Stelmetu. Ostatnie minuty to powiększanie przewagi nad rosyjskim zespołem. W pewnym momencie gospodarze wygrywali nawet dwudziestoma sześcioma “oczkami”, choć ostatecznie pokonali Parmę 88:63.

Stelmet Enea BC Zielona Góra – Parma 88:63 (31:17; 16:19; 22:13; 19:14)

Wreszcie wygrywamy. Cieszymy się bardzo z tego zwycięstwa. Gdy wygrywa się ponad dwudziestoma punktami może to wyglądać na łatwe zwycięstwo, ale nie powiedziałbym tak. Włożyliśmy w ten mecz dużo pracy. Rzucaliśmy to co rzucać mieliśmy, zagraliśmy dużo lepiej w obronie i dobrze dzieliliśmy się piłką. My wykorzystaliśmy atut własnego parkietu i w końcu wygrywamy w lidze VTB.Jarosław Mokros, Stelmet Enea BC Zielona Góra