Szczypiorniści porażką kończą sezon! Łuczak: chcę zostać

Piłkarze ręczni wysoko, bo aż 24:35 przegrali z MKS-em Wieluń w dwudziestej drugiej kolejce pierwszej ligi. Porażka to jest dla akademików zakończeniem trudnego sezonu.

Przewagę punktową od początku mieli goście. W piętnastej minucie prowadzili zaledwie 8:7, ale dzięki świetnym kolejnym minutom na przerwę schodzili prowadząc 21:11.

Po zmianie stron na pierwszego gola AZS musiał czekać prawie osiem minut. Sztuka ta udała się Danielowi Mieszkianowi, który trafił na 12:23. Ostatecznie, bez większych problemów goście z Wielunia wygrali 35:24.

Akademicy przed tym spotkaniem mogli wyprzedzić sąsiadującą w tabeli Forzę Wrocław i zająć miejsce dziewiąte, ale porażka z MKS-em przesądza, że zawodnicy z Zielonej Góry zakończą sezon, na obecnej dziesiątej pozycji.

Drugi sezon w pierwszej lidze zawsze jest ciężki. Nawarstwiło się mnóstwo kontuzji. Z kontuzjowanych można byłoby utworzyć drugi zespół. Nawet przed tym ostatnim meczem straciliśmy dwóch zawodników. Wierzyłem jednak w cały zespół, że praca przyniesie efekty. W zeszłym sezonie odeszli nasi liderzy Marcin Jaśkowski i Jędrzej Zieniewicz. Mieli ich zastąpić Jędrzej Jasiński i Piotr Gadaj, ale byli kontuzjowani. Na resztę zostało nałożone trudne zadanie, ale się udało. Wygraliśmy najważniejsze dla nas mecze z sąsiadami w tabeli. Ireneusz Łuczak, trener AZS-u

Szkoleniowiec AZS-u przyznaje, że chętnie pozostanie na stanowisku pierwszego trenera. Kontrakt, który kończy się wraz z tym sezonem może być odnowiony po rozmowach z zarządem sekcji piłki ręcznej AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego, które powinny wkrótce się rozpocząć.

Chciałbym tu zostać. Nie po to pracowałem dwa lata, żeby to wszystko rzucać. Wszystko zależy jednak od rady sekcji. Przed nami jednak Akademickie Mistrzostwa Polski, więc jest jeszcze trochę grania.Ireneusz Łuczak, trener AZS-u

AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego zmagania w pierwszej lidze zakończył na dziesiątym miejscu. Akademicy w dwudziestu dwóch meczach wygrali siedem spotkań, co pozwoliło uzyskać 23 punkty.

KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego – MKS Wieluń 24:35 (11:21)