Nieudany powrót szczypiornistów AZS-u

Zabrakło m.in. pazura, by pokonać piłkarzy ręcznych z Poznania. AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego notuje drugą porażkę w rundzie rewanżowej i przegrywa z Grunwaldem 21:27.

Początek lepszy mieli zielonogórzanie, choć prowadzenie 2:1 było ostatnim korzystnym wynikiem. Szczypiorniści z wielkopolski szybko jednak odskoczyli. AZS doprowadził jeszcze do remisu 6:6, ale na przerwę prowadząc 16:13 schodzili goście.

Po zmianie stron przewaga zespołu z Poznania pozostawała bezsprzeczna. Akademicy mieli problemy w ataku, w drugiej połowie rzucili tylko osiem bramek, ale i w obronie, dopuszczając gości do pozycji rzutowych. Na dziesięć minut przed końcowym gwizdkiem sytuacja się skomplikowała, bowiem Grunwald po raz kolejny odskoczył i wygrał ostatecznie 27:21, dorzucając w ostatniej sekundzie jeszcze jedno trafienie.

Mecz ten był powrotem do ligowego grania we własnej hali po dziesięciu tygodniach.

KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego – WKS Grunwald Poznań 21:27 (13:16)

Punkty jadą dzisiaj do Poznania. Myślę, że byliśmy dobrze przygotowani do tego spotkania, lecz zabrakło sił. Robiliśmy mało zmian, nie tak jak w poprzednim starciu z Grunwaldem. Oni dzisiaj dużo rotowali składem i mogli włożyć w spotkanie więcej energii. U nas doskwierają kontuzję i gramy tym co mamy.Hubert Kuliński, AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego

Więcej o spotkaniu w poniedziałkowej “Szatni Akademików” w Radiu Index o godzinie 13:00/