AUDYCJE 96 FM:Kultura

Start w triathlonie dzięki książce! [ Zielona Góra czyta z Indexem ]

Gościem trzydziestego odcinka audycji Zielona Góra czyta z Indexem jest podinsp. Jarosław Tchorowski, zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Zielonej Górze, który szczerze mówi, że za prozą Sienkiewicza nie przepadał.

 

Nie wszyscy muszą kochać język Sienkiewicza, tak jak nie wszyscy mają szczęście posiadać dziadków czytających bajki do poduszki.

Zielona Góra czyta z Indexem 23.03.2017 r. , cz. 1

To cenne, mieć miłe wspomnienie nauczycielki języka polskiego. Była też jedna ważna lektura szkolna , o której podinspektor mówi z pasją.

Zielona Góra czyta z Indexem 23.03.2017 r. , cz. 2

Czy się lubi czytać, czy też nie, jedno jest pewne-  trzeba umieć. W każdym zawodzie powinno umieć się wypowiedzieć, rozumieć dokumenty. Jarosław Tchorowski opowiedział o wyborze swojej ścieżki zawodowej, ale także podkreślił rolę czytania w pracy policjanta.

Zielona Góra czyta z Indexem 23.03.2017 r. , cz. 3

Dokumenty, przepisy, tego nasz gość na co dzień czyta najwięcej, dlatego po pracy często najzwyczajniej chce odpocząć.

Zielona Góra czyta z Indexem 23.03.2017 r. , cz. 4

Małżonka motywuje, ale również syn. Młodzieżą zawładnęła przecież nowa technologia, dlatego z dumą opowiada o synu, który nie tylko czyta książki, ale też kupuje je tacie. Jedna z nich zmieniła wiele w życiu naszego gościa.

Zielona Góra czyta z Indexem 23.03.2017 r. , cz. 5

Książki, które zmieniają nasz światopogląd, naszego podejście do życia nie mają ceny. To szczęście, trafić na swojej drodze na taką pozycję.

Pora na czytanie. Jesteśmy w momencie, w którym płonie Rzym. Żywioł obejmuje kolejne dzielnice, w których panuje chaos.

Zielona Góra czyta z Indexem 23.03.2017 r. , cz. 6

Ostatnio pytaliśmy, dlaczego orszak Nerona zatrzymał się w Laurentum? Powodem były upały. Dziękujemy za nadesłane odpowiedzi. Dzisiejsze pytanie dotyczy śmierci Chilonidesa. W jaki sposób zginie?  Piszcie w prywatnej wiadomości na naszym fanpage’u Zielona Góra czyta z Indexem .

 
Kolejny odcinek już w czwartek o 10.30 na fali 96 fm!

 
Akademickie Radio Index wraz z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze wspierają kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2016/2017, w tym szczególnie, upowszechnianie czytelnictwa.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: