MUZYKA:

Ed Sheeran- “Autumn Variations” [PŁYTA TYGODNIA]

Ed Sheeran zapowiedział następną płytę pt. “Autumn Variations”. Za produkcję materiału ponownie odpowiada Aaron Dessner, z którym wokalista pracował przy ostatnim krążku “-” (Subtract).

“Zeszłej jesieni odkryłem, że ja i moi przyjaciele przechodzimy przez wiele życiowych zmian. Po gorącym lecie wszystko albo się uspokoiło, ustabilizowało, rozpadło, stanęło na głowie lub implodowało” – opowiada Ed Sheeran.

“Kiedy na początku ubiegłego roku przechodziłem przez trudny okres, pisanie piosenek pomogło mi zrozumieć moje uczucia i pogodzić się z tym, co się działo. Kiedy dowiedziałem się o różnych sytuacjach moich przyjaciół, napisałem piosenki, niektóre z ich perspektywy, niektóre z mojej, aby uchwycić, jak oni i ja postrzegaliśmy świat w tym czasie. Były wzloty zakochania i nowe przyjaźnie pośród upadków złamanego serca, depresji, samotności i zagubienia” – kontynuuje artysta.

“Mój tata i brat opowiedzieli mi o kompozytorze Elgarze, który skomponował “Wariacje Enigma”, gdzie każda z 14 kompozycji dotyczyła innego z jego przyjaciół. To właśnie zainspirowało mnie do stworzenia tego albumu. Kiedy pracowałem nad “Subtract” z Aaronem Dessnerem, od razu się dogadaliśmy. Pisaliśmy i nagrywaliśmy non-stop, a ten nowy album narodził się właśnie z tej współpracy. Uważam, że wspaniale uchwycił klimat jesieni w swoich dźwiękach. Mam nadzieję, że wszyscy pokochają tę płytę, tak bardzo jak ja” – podsumowuje Ed.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00