KSIĄŻKA:ZIELONA GÓRA:

“1200 Gramów Szczęścia” Nowa Książka Marty Maciejewskiej [GODZINA REKTORSKA]

Jeszcze nie dawno pojawiała się na YouTubie, gdzie prowadziła wspólnie kanał “Sprytne Babki”, uczyła zielonogórzan tańca, ale od dłuższego czasu jest szczęśliwą mamą i autorką książek. Marta Maciejewska absolwentka Animacji Kultury na Uniwersytecie Zielonogórskim wydała właśnie nową powieść “1200 gramów szczęścia” historia oparta jest na faktach. 

Treść dotyka samej autorki, która jest mamą skrajnego wcześniaka, a książka opisuje to z czym musi zmierzyć się mama, na jakie emocje musi być przygotowana kiedy na świecie pojawia się wcześniak. Autorka opisuje również przypadek jaki pojawia się w ciąży, a jest nim stan przedrzucawkowy do tego doszedł też czas pandemii.

W tej książce opisuje nie tylko pobyt w szpitalu z perspektywy kobiety, ale także mężczyzny. Bo ciąża nie jest tylko po naszej stronie, faceci też w niej są. Zapominamy o tym, że ten mężczyzna też ma uczucia emocje, też przeżywa. Perspektywa pokazuje ojca, który spodziewa się dziecka, czeka na nie i niestety nie może wejść do szpitala. Tata Julii dostawał zdjęcie oraz niestety złe wiadomości. W tym nie dobrym czasie nie mógł być razem z nami.

 

Historia na szczęście kończy się happy-endem, a sama autorka chcę uświadomić, że należy wierzyć do końca, a lekarze robią co w ich mocy. Pisząc “1200 gramów szczęścia” Marta Maciejewska poruszyła różne kwestie.

Ważne kwestia, jaka się pojawia, to wsparcie psychologa po porodzie. Nam się często wydaje że nie potrzebujemy i może wiele kobiet nie potrzebuje, ale jeśli czuje że potrzebowałabym się gdzieś z kimś wygadać, podzielić się moimi refleksjami, bo hormony buzują po porodzie, warto skorzystać z takiej pomocy, która szpital także oferuje.

 

Dochód ze sprzedaży książki zostanie przeznaczony na oddział Neonatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze. Więcej o nowej powieści Marty Maciejewskiej w programie “Godzina Rektorska”

 

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00