AUDYCJE 96 FM:

Jak wesele, to “Wesele”! [ Zielona Góra czyta z Indexem]

Minął rok od pierwszego odcinka audycji Zielona Góra czyta z Indexem. Warto przypomnieć, że Akademickie Radio Index wspólnie z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze realizuje program, którego głównym celem jest upowszechnianie czytelnictwa.

 

Nie ma nic piękniejszego od momentu, w którym zanurzymy się w świat książki. Czy tego samego zdania jest Lidia Bugiera, Dyrektor Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze?

Zielona Góra czyta z Indexem, 07.09.2017 r. , cz. 1

Ci, którzy lubią czytać, często mają dobre wzorce. Kto najczęściej przekazuje nam miłość do książek? Oczywiście rodzice.

Zielona Góra czyta z Indexem, 07.09.2017 r. , cz. 2

Zakochani w książkach, ruszamy do szkoły. I co dalej? Są tacy, którzy twierdzą, że to właśnie szkoła zabija chęć do czytania. Co na ten temat mówi szefowa placówki doskonalenia nauczycieli? O czytaniu lektur i roli, jaką odgrywają ci, którzy uczą.

Zielona Góra czyta z Indexem, 07.09.2017 r. , cz. 3

Na kanon nauczyciele wpływu nie mają, ale wiele zależy od tego, w jaki sposób podejdą do pracy z lekturą podczas zajęć. Czy  “Wesele” Wyspiańskiego może stanowić problem dla młodego człowieka? Jaką jest lekturą?

Zielona Góra czyta z Indexem, 07.09.2017 r. , cz. 4

Nauczyciele wiedzą, jak poradzić sobie z tak trudnym tekstem, by uczniom było łatwiej. Po to -między innymi- są takie placówki jak ODN, by wspierać uczących w trudnych działaniach. Pani Lidia Bugiera szefuje ośrodkowi od niedawna. Zapytana o wizję placówki odpowiedziała w ten sposób.

Zielona Góra czyta z Indexem, 07.09.2017 r. , cz. 5

Dzień Narodowego Czytania za nami, ale przed nami dłuższa przygoda z tekstem dramatu.

“Wesele” Stanisława Wyspiańskiego czyta Lidia Bugiera:

Zielona Góra czyta z Indexem, 07.09.2017 r. , cz. 6

W tym roku również czekają na was nagrody książkowe. Po każdym odcinku pojawi się pytanie. Odpowiedzi na nie należy przesłać na adres:    malgorzata.bugaj@index.zgora.pl

Wszystkie osoby, które nadeślą prawidłowe odpowiedzi,  wezmą udział w losowaniu miesiąca. Sponsorem wspaniałych książek jest Wydawnictwo Poznańskie.

Pytanie na dzisiaj: o czyim weselu jest mowa w dramacie Wyspiańskiego? Piszcie!

Przypominamy też o naszym fanpage’u! 

Do usłyszenia za tydzień na 96 fm!

 

 

 

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: