AUDYCJE 96 FM:

Jak pogodzić ogień z wodą, czyli wojna płci [AUDYCJE STUDENTÓW]

Mówi się, że kobiety są z Wenus a mężczyźni z Marsa. Jak to możliwe, że przez tysiące lat istnienia cywilizacji kobiety i mężczyźni nie potrafili nigdy wylądować na tej samej planecie zrozumienia.

W jakich aspektach życia przejawiają się te różnice między nami? Czym są spowodowane? A może to tylko
to wszystko to tylko nasz wymysł i tak naprawdę niczym się od siebie nie różnimy. Odpowiedzi na te pytanie szukajcie w audycji studentów Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Jeśli mówimy o relacjach społecznych na linii mężczyzna kobieta to warto sięgnąć do historii i przyjrzeć się temu, jak to wyglądało kiedyś. Poprosiliśmy panią doktor Małgorzatę Szymczak o przedstawienie nam roli kobiet w historii. A także, które momenty w historii był kluczowe dla kobiet, jeśli chodzi wyłamanie się z kajdan patriarchalizmu. Zapytaliśmy się także, czy obecnie w kulturze możemy zauważyć odniesienia do zachowań płciowych z przeszłości?

Mamy już kwestie historyczną, zatem wypadałoby się dowiedzieć jak relacje damsko-męskie mają się w dzisiejszych czasach. O wygląd tej relacji w etykiecie i sytuacjach komunikacyjnych zapytaliśmy Profesora Mariana Bugajskiego.

Tematem którego nie mogło zabraknąć w naszym programie jest rodzina. Modelowym schematem jest układ rodzic rodzic dziecko.

 

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: