UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Wyższe standardy higieny w szpitalu. Pojawiły się mobilne śluzy

W Szpitalu Uniwersyteckim pojawiają się coraz to nowe zabezpieczenia dla pacjentów i personelu. Z inicjatywy lekarza Bartosza Kudlińskiego – kierownika Centralnego Bloku Operacyjnego, w placówce stanęła mobilna śluza.

Prototyp konstrukcji wykonał Paweł Szcześniak z Uniwersytetu Zielonogórskiego i jedna z żarskich firm. Śluza była testowana na Centralnym Bloku Operacyjnym i sprawdziła się. Do czego służy?

Chodzi o to, że pracownicy, którzy w środkach jednorazowej ochrony osobistej będą na przykład wykonywać czynności medyczne przy pacjencie z podejrzeniem zakażenia koronawirusem lub zakażeniem, po zakończeniu na przykład zabiegu będą przechodzić przez taką śluzę. W tej śluzie – pozbywać się skażonych ubrań, następnie – przebierać się i wychodzić do części czystej. Dzięki temu nie dojdzie do możliwości roznoszenia koronawirusa.Sylwia Malcher-Nowak, rzecznik prasowy Szpitala Uniwersyteckiego

Koszt wyprodukowania jednej śluzy wynosi około 5 tysięcy złotych. Folia, która przykrywa konstrukcję, jest jednorazowego użytku. Na terenie szpitala staną w sumie cztery śluzy – dwie na Centralnym Bloku Operacyjnym i dwie na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: