ZIELONA GÓRA:

Wyjątkowy spacer koronowanych głów – VII Lubuski Orszak Trzech Króli

Tradycją na początku każdego nowego roku w mieście stał się Orszak Trzech Króli. Radna Eleonora Szymkowiak oraz Gerard Nowak, reżyser widowiska ponownie przygotują dla mieszkańców tysiące koron i mnóstwo innych atrakcji oraz niespodzianek.  – Zawsze staramy się, żeby było trochę inaczej. Myślę, że orszak będzie jeszcze piękniejszy niż w roku ubiegłym – zapowiada radna.

Powiększyć się ma żywa szopka, która stanie przed ratuszem. Eleonora Szymkowiak nie ujawnia jeszcze szczegółów. Zapewnia jednak, że na orszaku nie zabraknie najważniejszych zwierząt, czyli wielbłądów. Nowości będą też w obsadzie aktorskiej, która odegra sceny z „Betlejem polskiego” Lucjana Rydla.

Głównego archanioła i moderatora orszaku podjęła się zagrać pani Tatiana Kołodziejska z Lubuskiego Teatru. Scenę pasterską grają prawdziwi pasterze, górale bukowińscy. Następnie mieszkańców Betlejem, przede wszystkim na dworze Heroda, grają aktorzy Teatru Zza Boru pana Jana Fręsia. Chciałem również powiedzieć, że w tym roku uruchomiliśmy Niebo. To Niebo będzie składało się z aniołów i będzie usytuowane na biurze pana Bogusława Wontora.Gerard Nowak, reżyser orszaku

W role trzech króli znów wcielą się zaś Edward Gramont, Ireneusz Gorzelanny i Krzysztof Machalica. Poza nimi zagrają Sławomir Krzywiźniak, Marcin Wiśniewski i radny Marek Budniak.

Orszak pójdzie lewą stroną deptaka w stronę ratusza. Wyruszy z placu Bohaterów, gdzie będą rozdawane korony. Będzie miał trzy przystanki: pasterski przy fontannie, dwór Heroda na balkonie Wioletty i Artura Miechów oraz na balkonie Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Mieszkańcom będzie towarzyszył biskup Stefan Regmunt.

VII Lubuski Orszak Trzech Króli rozpocznie się 6 stycznia o godzinie 13:40. Przed nim, o 12:00 odprawiona zostanie msza w kościele Najświętszego Zbawiciela. Ciepły posiłek dla uczestników pochodu zapewni restauracja Palce lizać i Jefferson’s Catering.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00