ZIELONA GÓRA:

Wszystko musi chodzić, jak w zegarku! Centrum Przesiadkowe okiem dyspozytora

Centrum Przesiadkowe oficjalnie działa od wczoraj. W centrum znajdują się cztery perony, z których dziennie odjeżdża ponad tysiąc autobusów. Nad wszystkim czuwa dyspozytor.

Radio Index i portal wZielonej.pl zajrzały do stanowiska pracy Oskara Suchodolskiego. Dyspozytor mówi nam, jak kierowcy odnajdują się w nowych realiach.

Kierowcy w swoich służbowych rozkładach jazdy mają informację dotyczącą stanowiska, z którego powinni odjechać. Są tutaj stałe zasady, każda linia ma swoje wyznaczone stanowisko. Z czasem kierowcy zapamiętają, z którego stanowiska na danej linii mają skorzystać.Oskar Suchodolski, dyspozytor MZK

Dyspozytor dba nie tylko o kierowców, ale również o pasażerów, którym przypomina, w jakich kierunkach i z których stanowisk Centrum Przesiadkowego odjeżdżają autobusy.

Ze stanowisk oznaczonych literą “B” odjeżdżają autobusy w kierunku centrum oraz autobusy nr 1 w kierunku Jędrzychowa. Ze stanowisk oznaczonych literą “A” odjeżdżają autobusy w kierunku ulicy Staszica i w kierunku Urzędu Miasta. Ze stanowisk zewnętrznych odjeżdżają linie nr: 0, 8, 19, 20 i 80, natomiast pozostałe autobusy ze stanowisk wewnętrznych.Oskar Suchodolski, dyspozytor MZK

Wraz z Centrum Przesiadkowym została otwarta ulica Bema, czyli odcinek od Dworca PKP do ul. Staszica. Zamknięta nadal pozostaje ulica Dworcowa pomiędzy Dworcami PKP i PKS.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: