PIŁKA NOŻNA:SPORT:WINOBRANIEZIELONA GÓRA:

Władysław Żmuda – wielki piłkarz, wielbiciel wina i… żużla

Po raz pierwszy Winobranie odwiedził miłośnik wina, przed laty świetny piłkarz Władysław Żmuda. Uczestnika czterech piłkarskich mundiali pytaliśmy nie tylko o winiarskie pasje i o futbol, ale jako rodowitego lublinianina podpytywaliśmy też o niedzielny mecz żużlowców Motoru z Falubazem.

Kultury winiarskiej nauczył się grając we Włoszech. O naszym święcie wypowiadał się z sympatią, a pytany o skojarzenia z naszym miastem stwierdził: – żużel, wino i dawny festiwal – z tego Zielona Góra jest znana – powiedział w Radiu Index Władysław Żmuda.

Ja się urodziłem w Lublinie, praktycznie naprzeciwko stadionu. Jako młody chłopak chodziłem na żużel, gdy jeszcze były drewniane bandy. Zawsze były tam tradycje żużlowe i jak tylko byłem w domu, to na wszystkie mecze chodziłem.

Nasz gość podkreślił, że w Lublinie, podobnie jak u nas kochają żużel.

Lublin zawsze miał tradycje, ale miał okres przerwy, ale teraz widać, że się odbudował i ludzie żyją tym naprawdę. Jak od czasu do czasu jeżdżę do siostry, do Lublina, to widzę, że kibice na punkcie żużla są zwariowani.

Więcej o winnych pasjach Władysława Żmudy oraz o piłkarskich wspomnieniach w całej rozmowie Macieja Noskowicza, którą zobaczycie na portalu wZielonej.pl.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: