ZIELONA GÓRA:

W pobliżu placu Matejki powstanie dwupoziomowy parking

Tym razem doniesienia związane z placem Matejki nie są związane z pracami dotyczącymi przedłużenia deptaka. Chodzi o nową inwestycje, która dotyczy obszaru pomiędzy placem Matejki a ul. Podgórną. To właśnie tam ma powstać dwupoziomowy parking.

Miasto ogłosiło przetarg na realizację inwestycji, która ma przynieść miastu 88 nowych miejsc postojowych dla samochodów osobowych, z czego na parkingu dolnym pojawią się 32 miejsca, zaś na parkingu górnym 56. W ramach zadania wycięte zostaną drzewa i krzewy w miejscu przeznaczonym na parking.

Ponadto dokonana zostanie rozbiórka istniejących obiektów budowlanych, a także budowa nawierzchni dróg dojazdowych i manewrowych, nawierzchni chodnikowej i schody terenowe. Przy nowym parkingu powstanie także miejski monitoring. Zbudowany zostanie także system kontroli ruchu pojazdów na parkingach. Parkingi będą zadaszone.

Inwestycja realizowana będzie na terenie otoczenia historycznego układu urbanistycznego Miasta Zielona Góra wpisanego do rejestru zabytków pod nr 75. Teren objęty inwestycją jest zaniedbany, bez widocznych śladów bieżącej konserwacji.

Termin składania ofert mija 6 września. Szczegółowe informacje dotyczące przetargu i lokalizacji parkingu na stronie urzędu miasta.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: