ZIELONA GÓRA:

W oczekiwaniu na “Bieg Jeża”! Startujemy z jubileuszową edycją

Odliczanie rozpoczęte. Już za tydzień (28.10) odbędzie się kolejna edycja “Biegu Jeża”. W tym roku to już jubileuszowa, dziesiąta edycja. 

Przypomnijmy, bieg ma charakter charytatywny, z którego całkowity dochód przeznaczony jest zielonogórskiemu schronisku dla bezdomnych zwierząt. Organizatorzy akcji zachęcają wszystkich zielonogórzan do udziału w biegu tym bardziej, że – jak mówi Monika Nowak z zielonogórskiego schroniska – potrzeby są bardzo duże.

Poza wpisowymi, które są wpłacane na zbiórce, bardzo będzie miło, jeśli ktoś będzie chciał przynieść dary takie jak karmy, środki czystości, podkłady, koce, ręczniki, to co stale jest używane w naszym schronisku. 

Podczas biegu ważna będzie również sama edukacja. Organizatorzy przygotowali kurs, podczas którego przekazane zostaną informacje związane z pomocą bezdomnym zwierzętom. Mówi Jakub Górka ze schroniska.

Edukacja humanitarna będzie polegała na tym, jak udzielać pierwszej pomocy w wypadku komunikacyjnym, Pokażemy też, jak obronić się przed atakiem zwierzęcia, czym karmić zwierzaki pomijając karmę, którą możemy kupić w sklepach. 

Dodajmy, że zapisy trwają do środy, 25 października. Bieg w sobotę w Parku Tysiąclecia, najpierw konkurencje dla dzieci, zaś o godzinie 12.30 bieg główny ze startu przy zielonogórskim Medyku.

 

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00