ZIELONA GÓRA:

„Tośkowe granie” dla małego miłośnika rocka

Antoś Dutczak ma niespełna 6 lat. Chłopiec niemal od momentu pojawienia się na świecie zmuszony był walczyć o życie. Tuż po narodzinach lekarze wprawdzie przywrócili mu funkcje życiowe, ale doszło do niedotlenienia.

Ciąża rozwijała się prawidłowo, problemy zaczęły się przy porodzie. W ich wyniku Antoś zmaga się z dziecięcym porażeniem mózgowym.

Nie oddycha samodzielnie, nie je samodzielnie. W dzień funkcjonuje w miarę normalnie, ale w nocy musi być podłączony do respiratora. Oprócz tego wymaga stałej rehabilitacji, dzięki czemu postępy w jego rozwoju idą do przodu. Rehabilitacja i sprzęt nie są tanie.

I stąd pomysł na organizację koncertu. Dochód z imprezy zostanie przekazany na leczenie chłopca, za którym i tak mnóstwo ciężkiej pracy, która dała już efekty. Roczna rehabilitacja Tośka kosztuje 30 tys. zł. A chłopiec kocha muzykę rockową. Kto zagra dla niego?

Zagra u nas Over The Under, zagra MeTka, The Bastard i zielonogórski Sweet Monday. Mam nadzieję, że przypadną publiczności do gustu. Chcemy te koncerty robić cyklicznie.

Pierwsza odsłona 14 sierpnia, w sobotę o 18:00. Koncert odbędzie się na parkingu Centrum Rekreacyjno-Sportowego w Zielonej Górze. Bilety-cegiełki można kupować za pośrednictwem strony abilet.pl.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: