ZIELONA GÓRA:

To tam stanie napis „Zielona Góra” i wodne kaskady. Wzgórza Winne wciąż w budowie

Wpatrujemy się we Wzgórza Winne, a stamtąd powoli wyłania się nowy obraz tej okolicy. Rejon Palmiarni przechodzi gruntowną przemianę, a zasadniczym elementem w tym miejscu mają być wodne kaskady. Zasili je woda z Parku Sowińskiego. Na jakim etapie budowa jest teraz? Tłumaczy Paweł Urbański z Departamentu Inwestycji i Zarządzania Drogami Urzędu Miasta.

Sporo roboty jeszcze pozostało, głównie w zakresie robót wykończeniowych. Są związane z zielenią i nasadzeniami, ale także wykończeniem całej kaskady, obłożeniem murów i wykończeniem wszystkich ścieżek.Paweł Urbański, dyrektor Departamentu Inwestycji i Zarządzania Drogami Urzędu Miasta

Przedstawiciel wykonawcy, firmy Exalo Drilling – Michał Groniec dodaje, że prace nad rurociągiem tłocznym z Parku Sowińskiego na wzgórza powinny przebiegać bez opóźnień.

Przy Palmiarni ma również stanąć wielki napis „Zielona Góra”. Konstrukcja jest zwycięskim projektem jednej z ostatnich edycji budżetu obywatelskiego. Prace na Wzgórzach Winnych zakończą się w sierpniu.

Zobacz więcej
Back to top button
X