ZIELONA GÓRA:

Ruszyła budowa komory hiperbarycznej. Pacjenci nie będą już jeździć do Poznania

Na terenie Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze rozpoczęły się przygotowania do budowy ośrodka terapii hiperbarycznej. To miejsce, w którym leczeni będą pacjenci po zatruciu tlenkiem węgla czy z trudno gojącymi się ranami. Ośrodek buduje i będzie prowadzić spółka z Wrocławia.

O znaczeniu inwestycji dla pacjentów szpitala mówi prezes lecznicy, Marek Działoszyński.

Tam będą leczeni ludzie z różnego rodzaju ciężkimi schorzeniami. Do tej pory musieli jeździć najbliżej do Poznania. Uzyskaliśmy zgodę samorządu na wydzierżawienie terenu pod tę budowę. Przekazaliśmy wszystkie dane dotyczące naszych oczekiwań – pewnym bonusem, który chcemy mieć z tej budowy jako szpital, jest zobowiązanie wykonawcy do tego, żeby wybudował nam łącznik między budynkiem, w którym mamy dzisiaj położnictwo, ginekologię i onkologię. A przypomnę, że będzie połączony jeszcze z Centrum Zdrowia Matki i Dziecka.

Dzięki łącznikowi nie trzeba będzie transportować pacjentów karetką między oddziałami – będą oni swobodnie przechodzić z budynku do budynku. Ośrodek terapii hiperbarycznej ma być otwarty w przyszłym roku.

Przypomnijmy, że inwestycja była powodem sporu między samorządem województwa i szpitalem a władzami Zielonej Góry. Miasto wskazywało, że przy ośrodku powinno powstać rondo, ponieważ wzrośnie liczba pacjentów szpitala, a tym samym zwiększy się ruch.

Komora hiperbaryczna w szpitalu? Miasto stawia warunek – rondo przy Podgórnej

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00