ZIELONA GÓRA:

Rok szkolny coraz bliżej. Ile kosztuje wyprawka?

Już niebawem rozpocznie się nowy rok szkolny, a więc nadszedł najwyższy czas na szkolne zakupy. Co mamy na liście? To pytanie do uczniów, jak również rodziców.

 

Na liście są nie tylko książki, ale również przybory. Jaką kwotę widzi na rachunku rodzic po zakupach? Natalia Grzegorczyk zapytała o to właściciela księgarni “Pod Hermesem” Krzysztofa Buczackiego.

Podręczniki do szkół średnich, tutaj mamy dwie wersje. Po podstawówce to koszt ok. 600 zł, zaś po gimnazjum można kupić “używki” w granicach 200-300 zł. Przybory, zeszyty itp, to też koszt ok. 200 zł.Krzysztof Buczacki

Ministerstwo Edukacji Narodowej zapewniło, podobnie jak w ubiegłym roku, że uczniowie klas szkoły podstawowej, otrzymają wszystkie podręczniki i ćwiczenia z zakresu edukacji obowiązkowej za darmo. Za podręczniki zapłacą jednak uczniowie szkół średnich. Tutaj na ratunek przychodzi rządowy program “Dobry Start”, który już po raz drugi daje wsparcie finansowe przy szkolnej wyprawce w kwocie 300 złotych. W tym roku mogą z niego skorzystać także uczniowie szkół dla dorosłych i policealnych. Wnioski można składać od 1 lipca w formie elektronicznej, a od 1 sierpnia w formie papierowej. Będą przyjmowane do 30 listopada.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: