ZIELONA GÓRA:

Policyjna akcja „Deptak” rozwiązaniem problemu z samochodami? „Ruch był o połowę mniejszy”

Wjazd bez pozwolenia i nieuzasadnione parkowanie aut to najczęstsze wykroczenia kierowców na zielonogórskim deptaku. W ostatnim czasie policja otrzymała kilka zgłoszeń w tej sprawie. Funkcjonariusze drogówki postanowili więc skontrolować rejon alei Niepodległości podczas czwartkowej akcji „Deptak”.

Wszystko wskazuje na to, że sama informacja o działaniach i widok mundurów zdyscyplinowały kierowców. Policjanci nie odnotowali bowiem wielu przypadków naruszenia przepisów dotyczących ruchu i postoju. To dane sprzed południa.

Mam już pierwsze informacje od ludzi, którzy pracują na deptaku. Mówią, że ruch był dwa razy mniejszy niż normalnie. Chyba nasze ostrzeżenie tutaj zadziałało. Jeśli chodzi o rezultaty, to patrole, które były przed południem, natrafiły 6 samochodów, które nie zostały prawidłowo zaparkowane. W związku z tym kierowcy dostali wezwanie do komendy i albo przyjmą mandat, albo sprawa zostanie skierowana do sądu. Cztery osoby zostały pouczone. Nikt nieuprawniony nie wjeżdżał na deptak.Małgorzata Barska, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze

Od tego, czy kierowcy potrafią się zastosować do przepisów, a także do oznakowania, w dużej mierze zależy bezpieczeństwo w obrębie deptaka. Przy okazji policyjnych działań powraca też pytanie, na ile uzasadnione są pomysły ograniczenia ruchu na alei Niepodległości, np. poprzez montaż elektronicznie odblokowywanych słupków. Taką propozycję mieli dwaj radni – Robert Górski i Andrzej Brachmański.

Takie rozwiązania są stosowane w wielu miastach, także w Europie. Jeśli nasze miasto uzna, że również w ten sposób chce uniemożliwić wjazd nieuprawnionym osobom, myślę, że jest to dobry pomysł.Małgorzata Barska

Dodajmy, że niewłaściwe parkowanie na deptaku i inne wykroczenia możemy zgłaszać poprzez internet. Służy do tego Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, dostępna na stronie komendy.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: