ZIELONA GÓRA:

Od podpisu do ustawy – zielonogórzanie, ratujmy kobiety

Kobiety i mężczyźni, w stowarzyszeniach i na ulicach zbierają podpisy. Trwa akcja związana z obywatelskim projektem ustawy o prawach kobiet i świadomym rodzicielstwie.

Podpisy są zbierane w całej Polsce. Poparcie dla projektu wyraża wielu zielonogórzan. W tym celu mogą przyjść np. do siedziby Lubuskiego Stowarzyszenia na Rzecz Kobiet BABA.

Jest dużo pań, które zaglądają tylko w tym celu, żeby podpisać ten projekt ustawy. Jednocześnie dużo kolegów i koleżanek zbiera podpisy na ulicach i jest dużo chętnych. Są też ludzie, którzy nie wiedzą o co chodzi. To bardzo dobra okazja, by wytłumaczyć, wyjaśnić wątpliwości, bo niektórzy uciekają, a potem z zainteresowaniem podchodzą.Ilona Motyka, wiceprezeska Stowarzyszenia BABA

W całej Polsce udało się zebrać wymagane 100 tysięcy podpisów, jednak zbiórka trwa dalej. Projekt ustawy o prawach kobiet i świadomym rodzicielstwie obejmuje m.in. rozrodczość i prawa reprodukcyjne kobiet. Odnosi się też do standardów opieki medycznej oraz edukacji seksualnej dostosowanej do wieku.

Postulaty zawarte w projekcie wybrzmią też 3 października. BABA poprowadzi kolejny Czarny Protest, prawdopodobnie na zielonogórskim rynku.

Podpis pod projektem ustawy można złożyć do 10 października. O akcji pisaliśmy również tutaj:

Edukacja seksualna i antykoncepcja pod obrady Sejmu? Komitet „Ratujmy Kobiety” zbiera podpisy

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X