HOTLUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Piotr Grudzień: Czujemy się dyskryminowani. Oczekujemy przeprosin od zarządu województwa

 – Nie zgadzam się z takim podziałem środków finansowych – mówił Piotr Grudzień, paraolimpijczyk, zawodnik Startu Zielona Góra. Gość „Rozmowy na 96 FM” wyraził ubolewanie z powodu podziału pieniędzy, których dokonał zarząd województwa.

Przypomnijmy, olimpijczycy i paraolimpijczycy otrzymali nagrody za kwalifikacje do Tokio. Ci pierwsi otrzymają 10 tysięcy złotych, a drudzy – niepełnosprawni – kwotę o połowę niższą.  – Zupełnie tego nie rozumiem – mówił Grudzień.

Województwo lubuskie zniesmaczyło nas swoim postępowaniem. To zachowanie jest bardzo słabe. Jako sportowcy niepełnosprawni walczymy o swoje prawa i o to, byśmy nie byli dyskryminowani. Radni chcą nam pomagać, a tym razem postąpili tak, jak postąpili. 

Piotr Grudzień dodaje, że zarząd województwa być może nie przewidział faktu, że aż 17 niepełnosprawnych sportowców z województwa lubuskiego uzyskało kwalifikację.

Zarząd nie przewidział takich okoliczności, że ma tyle sportowców niepełnosprawnych. Wypadałoby to zaplanować. Nie jestem politykiem, ale można to było przewidzieć i stworzyć takie same nagrody.

Piotr Grudzień domaga się przeprosin.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: