PIŁKA NOŻNA:ZIELONA GÓRA:

Piłkarska Zielona Góra: Przyjeżdża 14-krotny mistrz kraju

Żywa legenda polskiej piłki zamelduje się jutro na „dołku” przy ul. Sulechowskiej. O 17:00 Lechia Zielona Góra zmierzy się z Ruchem Chorzów. O tym spotkaniu rozmawialiśmy dziś w Piłkarskiej Zielonej Górze.

Naszym gościem był Krzysztof Stacewicz. Dyrektor zarządzający mówił, że przed nami święto futbolu.

Wygrać z Ruchem Chorzów, obojętnie w jakich okolicznościach, kiedy, gdzie, w jakiej lidze, to jest splendor. O takim wydarzeniu zawodnicy będą mogli opowiedzieć kiedyś swoim dzieciom.

Dyrektor zielonogórskiego klubu uważa, że Lechia nie stoi w konfrontacji z liderem III ligi na straconej pozycji.

Sądzę, że jesteśmy jak najbardziej w stanie spłatać figla naszym gościom. Z premedytacją nie używam słowa “niespodzianka”. To nie będziemy niespodzianka, jak my tutaj zapunktujemy, bo my obecnie naprawdę nieźle gramy w futbol.

Jesienią Lechia w Chorzowie przegrała 0:4. W rundzie wiosennej zielonogórzanie grają bardzo dobrze, ale Ruch jest jeszcze skuteczniejszy. „Niebiescy” w tej rundzie nie stracili jeszcze punktów.

To jest zespół, który wyciąga punkty w nieprawdopodobnych czasami okolicznościach – vide Warta Gorzów, Ślęza Wrocław. To są takie mecze, które ich budują, bo pokazują, że warto grać do końca. My jednak skupiamy się na sobie.

Jak będzie? Mecz jutro o 17:00. Więcej o Ruchu i o Lechii przede wszystkim w całej Piłkarskiej Zielonej Górze. Program na wZielonej.pl.

Poniżej rozpiska piłkarskiego weekendu:

sobota, 1 maja:

28. kolejka III ligi, Lechia Zielona Góra – Ruch Chorzów 17:00

26. kolejka Jako klasy okręgowej, Drzonkowianka – Unia Żary Kunice 17:00; Sprotavia Szprotawa –Chynowianka 17:00; Lech Sulechów – Zorza Ochla 18:00

20.kolejka A-klasy (gr. III), Sparta Łężyca – Cuprum Czciradz 14:00; 23. kolejka A-klasy (gr. II), Sparta Mierków – Ikar Zawada 17:00

niedziela, 2 maja:

9. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-17, Zagłębie Lubin – Lechia Zielona Góra 11:00

29. kolejka Jako IV ligi, Lechia II Zielona Góra – Dąb Przybyszów 12:00

poniedziałek, 3 maja:

  1. kolejka A-klasy (gr. II) – zaległy, Pogoń Wężyska – Ikar Zawada 16:30

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: