PIŁKA NOŻNA:ZIELONA GÓRA:

Piłkarska Zielona Góra: A-klasowa Sparta Łężyca i cała grupa trzecia szykuje korki na jutro!

Grają III i IV liga, gra też klasa okręgowa, a co z A-klasą? Jedna z grup z południa województwa, grupa III wraca do gry od jutra.

W grupie trzeciej występuje Sparta Łężyca. Zespół Macieja Wysockiego był inicjatorem apelu do władz związkowych, o czym mówił w Piłkarskiej Zielonej Górze trener wicelidera tabeli.

Dużo czynników złożyło się na to, że udało nam się przystąpić do rozgrywek. Duża w tym rola Lubuskiego Związku Piłki Nożnej, który się do tego przyczynił, aczkolwiek w tej beczce miodu musi być łyżeczka dziegciu. Nie stało się to z automatu. Przez pierwsze tygodnie śledziliśmy rozgrywki okręgówek, później dołączyła IV liga. I tak z zazdrością przyglądaliśmy się temu, więc wystosowaliśmy taki luźny apel do LZPN. Odczuliśmy, że niczym się od pozostałych ligowców specjalnie nie różnimy. Udało się poprzez pospolite ruszenie uzyskać akces większości drużyn i jako jedyni w A-klasie przystępujemy do grania od tego weekendu.

Rywalem Sparty jutro będzie Odra Klenica. Forma obu ekip, zdaniem Wysockiego, to spora niewiadoma. Sparta miesiąc temu zagrała jedną, wiosenną kolejkę tuż przed wprowadzeniem lockdownu.

Wtedy udało nam się przystąpić programowo do rozgrywek i wtedy byliśmy bardzo dobrze przygotowani. Minął miesiąc i jest wielka niewiadoma. Pojawiły się też jakieś urazy. Nie wiemy, na co obecnie na stać, tak samo jak pewnie naszych rywali podobnie.

Mecz Sparty z Odrą jutro o 16:30. Pozostałe weekendowe mecze poniżej.

sobota, 17 kwietnia:

  1. kolejka III ligi, Lechia Zielona Góra – Górnik II Zabrze, 16:30

(transmisja: Facebook Lechii Zielona Góra)

  1. kolejka Jako klasy okręgowej, Mieszko Konotop – Drzonkowianka, 16:00; Zorza Ochla – Sparta Grabik, 17:00

niedziela, 18 kwietnia:

  1. kolejka Jako IV ligi, Lechia II Zielona Góra – Meprozet Stare Kurowo, 12:00

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00