KSIĄŻKA:ZIELONA GÓRA:

O szklanych domach i Niepodległej – głosami znanych Lubuszan

Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” w Zielonej Górze

Od 2012 roku w całej Polsce odbywa się Narodowe Czytanie. Co roku do lektury na głos wybierane jest jedno dzieło z kanonu polskiej literatury. Tym razem padło na „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Fragmenty książki o początkach niepodległej Polski, szklanych domach i losach Cezarego Baryki usłyszeliśmy również w Zielonej Górze.

Wicedyrektor biblioteki Norwida podkreśliła, że „Przedwiośnie” idealnie wpisuje się tematyką w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości.

To rok niezwykły, ponieważ obchodzimy 100-lecie odzyskania niepodległości. W tej lekturze odnajdujemy właśnie hasła, które odnoszą się do walki o niepodległość, do marzeń i dążeń. W takim duchu przygotowaliśmy to Narodowe Czytanie.Anna Polus, wicedyrektor biblioteki Norwida

Do Narodowego Czytania „Przedwiośnia” biblioteka zaprosiła znane osobistości kultury i polityki. Utwór przeczytali m.in. aktor Ernest Nita, radny Marek Budniak i dyrektor Filharmonii Zielonogórskiej, Czesław Grabowski.

Czytelnicy zgromadzeni przed biblioteką mogli nie tylko wysłuchać czytania. Ci, którzy pojawili się z własnym egzemplarzem „Przedwiośnia”, otrzymywali na pamiątkę okolicznościową pieczęć.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: