ZIELONA GÓRA:

Nowe schronisko w Łężycy? To daleko. Rzeczniczka pyta o teren przy CRS-ie

Wracamy do sprawy planowanej zmiany lokalizacji schroniska dla zwierząt w Zielonej Górze. W minionym tygodniu na pytanie słuchaczki dotyczące nowego miejsca dla placówki odpowiedział prezydent miasta. Janusz Kubicki wskazał wówczas, że schronisko znajdzie się przy oczyszczalni ścieków w Łężycy.Miejsce jest wybrane, będziemy dokonywali niedługo zmiany dokumentów planistycznych, ponieważ takowy obiekt musi się w nim znaleźć – zapowiedział na antenie Radia Index.

W ocenie Magdaleny Zwolskiej, rzeczniczki stowarzyszenia Inicjatywa dla Zwierząt, dobrze, że teren został wybrany, jednak bardziej dogodną lokalizacją byłaby okolica Centrum Rekreacyjno-Sportowego.

Chciałabym się jeszcze dowiedzieć, do kogo należą tereny niedaleko CRS-u, bo nie ukrywam, że oczyszczalnia ścieków w Łężycy jest bardzo daleko. Osobom z miasta będzie dużo trudniej przyjechać po psa czy też wyjść na spacer. Nawet jeżeli mamy pętlę autobusową, to jednak jest to mniej więcej pół godziny drogi. Dlatego myślę, że lokalizacja przy CRS-ie byłaby dużo lepsza. Nie wiem natomiast, do kogo należą te tereny, więc myślę, że bardziej w kwestii miasta byłoby ustalenie tego. Ale wybranie miejsca to jedno. Co z terminami? Kiedy będzie już faktycznie podjęta decyzja o rozpoczęciu budowy, o przekształceniu tego terenu? Jak to będzie wyglądało?Magdalena Zwolska

Przedstawicielka schroniska dodała, że miasto na razie nie podjęło z placówką rozmów w tej sprawie.

Chcielibyśmy, żeby miasto z nami w tym momencie współpracowało, ze względu na to, że mamy bardzo długie doświadczenie w prowadzeniu schroniska. Myślę, że będziemy w stanie podpowiedzieć dużo praktycznych rzeczy przy budowie nowego.Magdalena Zwolska

Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt powstało w 1968 roku. Konieczność zmiany jego lokalizacji jest ważna ze względu na niekorzystne warunki, m.in. starą instalację elektryczną i brak ciepłych miejsc dla zwierząt.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00