ZIELONA GÓRA:

Wiemy, gdzie ma powstać nowe schronisko dla zwierząt!

– Jeśli teraz tego miejsca nie wybierzemy, to za parę lat tym bardziej tego miejsca nie będzie – mówiła w kontekście nowej lokalizacji schroniska dla bezdomnych zwierząt słuchaczka Radia Index, która dzwoniła do programu Prezydent na 96 FM.

W audycji z udziałem Janusza Kubickiego padło pytanie o miejsce, w którym miałoby powstać nowe schronisko. W przeszłości sporo mówiło się o konieczności przenosin z obecnego schroniska przy ul. Szwajcarskiej. Temat powraca, a gospodarz miasta wskazał lokalizację: Łężyca.

Miejsce jest wybrane, będziemy dokonywali niedługo zmiany dokumentów planistycznych, ponieważ takowy obiekt musi się w nim znaleźć. Szukaliśmy długo miejsca, które byłoby właściwe dla takiej działalności, jak schronisko dla zwierząt. Chcielibyśmy, aby ono powstało przy oczyszczalni ścieków w Łężycy. Będzie zmiana dokumentów i będziemy chcieli, żeby tam powstało, bo ta lokalizacja jest najmniej uciążliwa i możliwa do zaakceptowania dla mieszkańców.Janusz Kubicki

Janusz Kubicki argumentował to miejsce m.in. dobrym dojazdem, a także docierającą tam komunikacją miejską. Prowadzone były już ponadto rozmowy z radnymi dzielnicy Nowe Miasto.

Cały program Prezydent na 96 FM do zobaczenia na portalu wZielonej.pl i na Facebooku Radia Index.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: