ZIELONA GÓRA:

Nie starosta, nie prezydent, a Jerzy Materna „uratuje” most w Cigacicach?

W poniedziałek most w Cigacicach został zamknięty dla pojazdów o masie ponad 3,5 tony. Na ich kursowanie nie pozwala zły stan techniczny przeprawy. W minionym tygodniu most zablokowali mieszkańcy. W trakcie protestu domagali się jego remontu.

Problemem jest to, który samorząd miałby sfinansować inwestycję – miejski czy powiatowy. Według starosty Krzysztofa Romankiewcza, odpowiedzialność spoczywa głównie na Zielonej Górze.

Myślę, że nie można mówić w takich kategoriach, że ktoś chce komuś sprzedać problem. Myślę, że zarówno nam, jak i prezydentowi Zielonej Góry zależy na tym, żeby go rozwiązać. To jest zasadnicza rzecz. Co natomiast mogę powiedzieć prezydentowi przez Radio Index? Życzyć powodzenia, żeby problem został rozwiązany. Generalnie pieniądze na tę inwestycję powinny być ze środków miasta, natomiast propozycja jest również taka, żebyśmy do niej dołożyli. Takich pieniędzy po prostu nie posiadamy.Krzysztof Romankiewicz

Most w Cigacicach jest obecnie własnością Zielonej Góry. Miasto dostało go w spadku po połączeniu z gminą. Teoretycznie więc powinno odpowiadać za jego remont. Prezydent Janusz Kubicki wspomniał, że miasto szuka źródeł dofinansowania inwestycji.

W sprawę mostu włączył się poseł Jerzy Materna. Najprawdopodobniej na remont mogłyby trafić pieniądze z rezerwy ministra infrastruktury. – Ten temat jest bardzo mocno drążony i sądzę, że jest do zrealizowania, jest bardzo realny – mówi starosta.

Temat pieniędzy na remont mostu skomentował w audycji Prezydent na 96 FM Janusz Kubicki. Wyjaśnił, że pod wnioskiem o dofinansowanie musiałby się podpisać starosta.

Jest program rządowy, który może pozwolić na finansowanie takich inwestycji. Natomiast jest w nim jeden zapis, który dyskwalifikuje miasto, iż nie mogą się ubiegać o środki z tego programu miasta na prawach powiatu, ponadto jest tam siedziba wojewody lub marszałka. My spełniamy ten warunek, w związku z tym nie możemy samodzielnie złożyć wniosku, stąd szukanie jakiejś możliwości. Wierzę w to, że w końcu znajdzie to pozytywne zakończenie. My nie uciekamy od odpowiedzialności. Myślę, że nie będzie ironią stwierdzenie, że jeżeli starosta pochyli się i na 3 sekundy dokona podpisu pod dokumentami, które moglibyśmy złożyć, żeby dostać dofinansowanie, to nie będzie to zbyt wielki wysiłek.Janusz Kubicki

Więcej o moście w Cigacicach – w całej audycji.

Prezydent na 96 FM 03-04

Nabór do szkół, most w Cigacicach – to główne tematy programu Prezydent na 96 FM. Z Janusz Kubicki, prezydentem Miasto Zielona Góra / Official account rozmawiała Kaja Rostkowska.

Geplaatst door Radio Index 96 fm op Woensdag 3 april 2019

Poniżej – wypowiedź starosty zielonogórskiego, Krzysztofa Romankiewicza.

Starosta o moście w Cigacicach

Starosta Zielonogórski – Krzysztof Romankiewicz – udziela wypowiedzi w sprawie mostu w Cigacicach: "Ten most nie jest nasz. Właścicielem mostu jest Miasto Zielona Góra / Official account. Samorząd Powiatowy nie będzie finanasował tej inwestycji… Co mogę powiedzieć Prezydentowi Zielonej Góry? Powodzenia, żeby ten problem został rozwiązany."Ważne – i trzeba to podkreślić – że zarówno Starostwo Powiatowe jak i Prezydent Janusz Kubicki, szukają różnych możliwości by rozwiązać "problem" z mostem.

Geplaatst door Radio Index 96 fm op Woensdag 3 april 2019

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: