ZIELONA GÓRA:

Najlepsi uczniowie nagrodzeni!

Najlepsi absolwenci szkół, laureaci i finaliści olimpiad oraz nauczyciele i dyrektorzy odebrali w poniedziałek nagrody finansowe od prezydenta miasta.

Uroczysta gala tradycyjnie odbyła się w Filharmonii Zielonogórskiej, a swoim występem uświetniła ją orkiestra dęta „Budowlanki”. Tytuł najlepszego absolwenta uzyskało 84 uczniów, a laureatów i finalistów olimpiad było 48.

Jestem tu po odbiór nagrody stypendium za olimpiadę z języka niemieckiego. Uzyskałem tytuł finalisty. Na pewno będę studiował w Niemczech. Myślałem o technicznej informatyce albo robotyce humanoidalnej.Amadeusz Trzaska, I Liceum Ogólnokształcące w Zielonej Górze

Nagrodę odebrał też Oskar Zaborowski. Jak przyznaje nie zdecydował jeszcze na co wyda stypendium, ale plany dotyczące studiów ma już sprecyzowane.

Część pieniędzy wydam, część może zainwestuję. Zobaczymy. Jestem najlepszym finalistą 32. Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Oprócz nagrody pieniężnej ten tytuł finalisty daje mi wstęp na każdą uczelnię ekonomiczną w Polsce. W przyszłym roku, po szkole, wybieram się na studia do Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.Oskar Zaborowski, finalista olimpiady wiedzy ekonomicznej

 

Łączna suma wszystkich nagród wyniosła ponad 240 tysięcy złotych.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: