ZIELONA GÓRA:

Na działkach przy Pomorskim będzie bezpieczniej. Powstał lepszy dojazd

Zielonogórscy działkowcy mogą się już cieszyć drogą dojazdową do ogródków przy Osiedlu Pomorskim. To rozwiązanie jest dla nich korzystne z kilku powodów, a najważniejszy to rzecz jasna bezpieczeństwo.

Budowę nowej drogi poprzedziły konsultacje. Rozmowy z działkowcami dotyczyły przebiegu trasy i własności pobliskich terenów.

Pamiętam, że w lecie spotkaliśmy się z działkowcami. Przyjechał naczelnik drogówki, komendant miejskiej policji, radni. Ustaliliśmy, że do jesieni, jak tylko miasto przejmie na własność tereny przy S3, bo to było główną przeszkodą, taki dojazd zostanie wykonany. On jest wykonany, trzeba jeszcze tylko namalować pasy. No i wprowadzić w życie postulaty działkowców – żeby przy wyjeździe był prawoskręt, aby nie było niebezpiecznego wyjazdu prosto na wiadukt, żeby było ograniczenie prędkości.Jacek Budziński, zielonogórski radny PiS i mieszkaniec Osiedla Pomorskiego

Na tym, że droga została wybudowana, sporo zyskają także służby ratunkowe.

Zdarzały się przecież pożary altanek albo zasłabnięcia ludzi na działkach. Wtedy karetka musiała stanąć przed główną bramą i lekarz musiał zasuwać z noszami dobrych kilkaset metrów, żeby dojść do osoby, która na przykład zasłabła w wyniku upałów. Tutaj karetka będzie mogła dojechać bezpośrednio pod dany ogródek działkowy.Jacek Budziński, zielonogórski radny PiS i mieszkaniec Osiedla Pomorskiego

Dojazd do działek przy Osiedlu Pomorskim będzie w pełni gotowy na wiosnę przyszłego roku. Wtedy pojawi się przy nim oświetlenie.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: