PIŁKA NOŻNA:WAŻNEZIELONA GÓRA:

Lechia solidnie postrzelała tydzień przed ligą [WIDEO]

Piłkarze Lechii Zielona Góra sparingiem z Wartą Gorzów zakończyli okres przygotowawczy do rundy wiosennej. W starciu dwóch trzecioligowców znacznie lepsi podopieczni Andrzeja Sawickiego. Lechia w spotkaniu rozegranym w Zawadzie pokonała rywali z północy województwa 4:0 (1:0).

Wynik meczu otworzył Tomasz Matuszewski, a po przerwie kolejne trafienia dokładali kolejno: Przemysław Mycan, Jakub Kołodenny i Mateusz Zientarski.

W drużynie bez nadmiernej ekscytacji, dało się usłyszeć słowa “to tylko sparing”, ale zawodnicy i trener zgodnie przyznają o dobrze przepracowanej zimie. Martwią urazy, bo tych cały czas nie brakuje. W drugiej połowie między słupkami Lechii pojawił się pierwszy bramkarz Wojciech Fabisiak, jak sam przyznał stęsknił się za graniem.

Za tydzień Lechia jako 7. zespół rozgrywek rozpocznie wiosenne zmagania. Zielonogórzanie udadzą się do Gorzowa na spotkanie z 15. w tabeli Stilonem. – Chcemy zająć jak najwyższe miejsce, chcemy być najlepszą lubuską drużyną i sięgnąć po Puchar Polski na szczeblu wojewódzkim – nakreśla cele trener Andrzej Sawicki.