KSIĄŻKA:ZIELONA GÓRA:

Konkurs na utwór o tematyce… zielonogórskiej

Towarzystwo Miłośników Zielonej Góry „Winnica” organizuje konkurs dla wszystkich osób piszących, które podejmują w swoich tekstach prozatorskich lub poetyckich temat Zielonej Góry.

Praca powinna mieć formę prozatorską (opowiadanie, reportaż, esej) lub poetycką, a w swojej treści powinna nawiązywać do tematu Zielonej Góry. Nagrodą główną jest wydanie książki laureata (który przekaże materiał do druku organizatorom konkursu do 31 maja 2019 roku).

Zielona Góra jest miejscem, które wciąż odkrywamy. I do takiej podróży zachęcamy Was znowu. Zielona Góra może jawić się w Waszej twórczości jako temat, kontekst, pretekst i tło. Nie stawiamy żadnych wymagań.Janusz Łastowiecki z 'Winnicy'.

– Miejsce to nie tylko współrzędne geograficzne, dom czy pole naszych działań zawodowych. Wiele wyobrażonych topografii stworzyła literatura. Powołała ona do życia wiele legend miejskich, czerpiąc z najrozmaitszych mitów. Zielona Góra jest miejscem, które wciąż odkrywamy. I do takiej podróży zachęcamy Was znowu – mówi Janusz Łastowiecki z “Winnicy”. – Zielona Góra może jawić się w Waszej twórczości jako temat, kontekst, pretekst i tło. Nie stawiamy żadnych wymagań – dodaje.

Prace konkursowe (zapisane w formacie .doc/docx lub pdf) można przesyłać pocztą elektroniczną pod adresem: tmzg-winnica@o2.pl. W tytule maila należy napisać „Konkurs na utwór zielonogórski”. Wymagane jest, aby w osobnym pliku przesłać dane autora (imię i nazwisko, adres, telefon).

Prace konkursowe można także przesłać pocztą pod adresem organizatora: Towarzystwo Miłośników Zielonej Góry „Winnica”, ul. Lisia 37, 65-093 Zielona Góra. Na kopercie należy napisać „Konkurs na utwór zielonogórski”. Wymagane jest, aby w osobnej kopercie umieszczonej wewnątrz przesyłki przesłać dane autora (imię i nazwisko, adres, telefon).

Terminy:

1. Termin nadsyłania i zgłaszania prac do konkursu – 15 września 2018 r.
2. Ogłoszenie trzech nominacji – 5 października 2018 r.
3. Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się w październiku (dokładny termin zostanie podany w zaproszeniu oraz na stronie facebookowej Towarzystwa).

 

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: