ZIELONA GÓRA:

Kolejki w Szpitalu Uniwersyteckim. Na kiedy do lekarza?

Jak zapewnić Lubuszanom dobry dostęp do świadczeń medycznych? Inwestując np. w nowoczesny sprzęt. Wciąż jednak widać braki, i to w samej Zielonej Górze. Wystarczy prześledzić informacje o kolejkach na badania, operacje bądź zabiegi z sierpnia tego roku.

Na badanie rezonansem magnetycznym w Szpitalu Uniwersyteckim musimy czekać do 175 dni. Kolejka liczy ponad 600 osób. Najbliższy wolny termin to luty przyszłego roku. Nieco lepiej jest w przypadku tomografii komputerowej. Tu wolne miejsce znajdziemy na październik tego roku. Na badanie czeka ponad 700 osób.

Dużą grupą są również osoby, które czekają na operacje czy zabiegi. Przykładowo na Klinicznym Oddziale Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej jest ich 291. Najbliższy termin przypada na marzec 2019 roku. Przyszpitalna poradnia chirurgii urazowo-ortopedycznej ma ponad 90 oczekujących i miejsca na październik tego roku.

Kliniczny Oddział Kardiologii ma 41 oczekujących, a średni czas oczekiwania wynosi 55 dni. Pierwszy wolny termin w kolejce to styczeń przyszłego roku.

Więcej informacji o dostępie do specjalistycznych usług medycznych znajdziemy na stronie kolejki.nfz.gov.pl.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: