ZIELONA GÓRA:

Deptak nie dla rowerów? Jest decyzja prezydenta

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o wniesionej przez radnego Koalicji Obywatelskiej Janusza Rewersa interpelacji, dotyczącej bezpieczeństwa pieszych na deptaku. Radny zwrócił uwagę na powtarzające się incydenty i wypadki z udziałem rowerzystów.

W interpelacji J. Rewers zapytał prezydenta, czy miasto rozważa powrót do zakazu jazdy rowerem po deptaku lub wytyczenie ścieżek rowerowych na ulicach objętych deptakiem. Zaproponował także akcje promujące bezpieczną jazdę. Prezydent Janusz Kubicki odniósł się do interpelacji. – Uprzejmie informuję, że z uwagi na nawierzchnię i charakter starówki Departament Zarządzania Drogami nie widzi możliwości wyznaczenia ścieżek rowerowych na ulicach objętych deptakiem. Ponadto zgodnie ze stanowiskiem policji wprowadzenie zakazu poruszania się rowerami po deptaku spowoduje przeniesienie zagrożenia na drogi dookoła, które nie zawsze są przystosowane do ruchu rowerami i powodować to będzie poruszanie się nimi po jezdniach powodując zagrożenie dla rowerzystów – czytamy w odpowiedzi prezydenta.

Włodarz zapewnia także, że akcje dotyczące ostrożnej jazdy na rowerze były i wciąż będą prowadzone. Pełna odpowiedź na interpelację radnego – poniżej.

Download (PDF, 278KB)

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00