ZIELONA GÓRA:

Rowery zagrożeniem dla spacerujących po deptaku? Radny alarmuje!

Zielona Góra staje się coraz bardziej sprzyjającym rowerzystom, miastem. Powstają liczne ścieżki rowerowe, a od ubiegłego roku działa system wypożyczania rowerów miejskich, cieszący się ogromną popularnością. Jednak im większa ilość rowerów w mieście, a zwłaszcza na deptaku, tym większe zagrożenie dla spacerujących tam zielonogórzan. Na problem zwraca uwagę Janusz Rewers, radny Koalicji Obywatelskiej.

Zielonogórski radny zwrócił się w swojej interpelacji do prezydenta miasta, z prośbą o zwrócenie uwagi na  rowerzystów stwarzających zagrożenie dla spacerujących deptakiem. – Od momentu wprowadzenia, miejskich rowerów problem staje się coraz bardziej palący, czego przykładem może być, przykry incydent potrącenia czteroletniej dziewczynki w dniu 17.06.2019. A według mojej wiedzy nie jest to pierwsze zderzenie pieszego z rowerzystą na deptaku – pisze radny w swojej interpelacji (pisownia własna). J.Rewers podkreśla, że część rowerzystów jeździ ostrożnie, ale jest też część która jeździ zbyt szybko, zwłaszcza, że na deptaku nierzadko spacerują rodziny z dziećmi.

Radny Rewers pyta prezydenta o możliwość powrotu do zakazu poruszania się rowerem po deptaku, a zamiast tego wytyczenia ścieżek rowerowych na ulicach objętych deptakiem. Ponadto proponuje własne działania, które miałyby ograniczyć niebezpieczne incydenty na deptaku, min.: akcje promujące bezpieczną jazdę na deptaku, udoskonalenie aplikacji rowerów miejskich o powiadomienia sms’owe przypominające o bezpiecznej jeździe.

Cała interpelacja radnego, poniżej:

Download (PDF, 476KB)

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: