ZIELONA GÓRA:

Co z parkingami przy ulicy Lisiej? Miasto: Zweryfikujemy te miejsca

Miejsca parkingowe, a raczej ich brak – to problem, z którym muszą sobie radzić mieszkańcy ulicy Lisiej.

Nie po raz pierwszy otrzymujemy sygnał związany z brakiem takich miejsc szczególnie po wybudowaniu kolejnego budynku mieszkalnego. Zwracał na to uwagę nasz słuchacz, pan Arkadiusz.

Co zrobić, by tych miejsc parkingowych trochę więcej było. Tam jest naprawdę problem z parkowaniem. Co chwilę przyjeżdża policja i wręcza mandaty, a tam naprawdę nie ma gdzie parkować. Chciałbym się też dowiedzieć, ile powstało miejsc parkingowych w związku z budową tego bloku. Ile powstało mieszkań, a ile miejsc parkingowych. 

O sprawę postanowiliśmy zapytać w Urzędzie Miasta. Dariusz Lesicki, zastępca prezydenta Zielonej Góry, przedstawił nam pełne dane związane z parkingami przy ulicy Lisiej.

Tam powstało 233 mieszkania, i do tego 284 miejsca parkingowe w tym 220 miejsc w garażu podziemnym i 64 miejsca parkingowe na zewnątrz. To jest 1,2 samochodu na jedno mieszkanie. Zielona Góra ma wysoki wskaźnik posiadaczy samochodu. Próbujemy wprowadzać program “Parking 1000 plus” tam, gdzie są interwencje mieszkańców. 

Co jednak mają zrobić mieszkańcy, którzy często bezskutecznie szukają miejsca na swoim osiedlu?  – Jeszcze raz przyjrzymy się tej sprawie – dodaje Lesicki.

Zweryfikujemy te miejsca parkingowe, które zostały zlikwidowane lub zniszczone. będziemy się zastanawiać, się, gdzie można znaleźć miejsca parkingowe, choć ten obszar jest zurbanizowany. 

Macie pytania do prezydenta? Piszcie do nas: prezydent@wzielonej.pl lub dzwońcie do nas: 68-326-96-96 w każdą środę o godzinie 12.30.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00