ZIELONA GÓRA:

Co na Dzień Dziecka w mieście? Zabawa na deptaku, spektakl, a może festyn?

Moc atrakcji szykuje się z okazji Dnia Dziecka w Zielonej Górze. Będzie to oczywiście czas pełen zabawy, ale też pouczających i aktywizujących zajęć. Oto kilka propozycji świętowania.

W sobotę na zielonogórskim deptaku – impreza pod hasłem „Magiczny Dzień Dziecka”. ZGrana Rodzina przygotowała na tę okazję warsztaty, malowanie twarzy i kolorowe tatuaże czy wielkie gotowanie na scenie przy ratuszu. Dzieci będą zabawiać również szczudlarze i maskotki. Zabawa potrwa w godzinach 12:00-16:00.

Przyjemne z pożytecznym połączy Ochotnicza Straż Pożarna w Starym Kisielinie. Dla dzieci przygotowane będą prezenty, a dorośli w tym czasie będą mogli oddać krew lub zapisać się do bazy potencjalnych dawców szpiku.

Chcemy, żeby rodzice przyszli razem z dziećmi. Będą mogli oddać krew, a dzieci będą miały wiele atrakcji: pokazy grupy ratowniczej, motocykli, znakowanie rowerów, słodki poczęstunek. Zapraszamy wszystkich – będą występy zespołów muzycznych ze szkoły. Wszystko dla starszych i dla młodzieży.Andrzej Wąsik, prezes klubu Honorowych Dawców Krwi „Ognik” przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Kisielinie

Dzień Dziecka przy remizie OSP w Starym Kisielinie – od godziny 9:00 do 14:00.

Młodzieżowe Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza” również przygotowało kilka niespodzianek – zarówno przed budynkiem przy ulicy Wyszyńskiego, jak i w auli.

Proponujemy bardzo różne zabawy dla dzieci – od tańca po loterię fantową, konkursy, ognisko z kiełbaskami. To wszystko będzie na powietrzu, natomiast w środku będą występy na scenie, w naszej auli. Będzie też scena na dworze – państwo Sawiccy będą tam prezentować młodzież ze swojej pracowni studia piosenki „Rezonans”. Dzień dziecka jest otwarty – zapraszamy dzieci z miasta, kierujemy oczywiście to przede wszystkim do dzieci, które nas odwiedzają, ale zapraszamy również dzieci z okolicy i z miasta, które mają ochotę dołączyć do zabawy.Barbara Sibila, Młodzieżowe Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza”

Zabawa z Domem Harcerza rozpocznie się o godzinie 11:00.

Poza tym swoje propozycje dla naszych pociech przygotował Lubuski Teatr, Muzeum Ziemi Lubuskiej czy Planetarium Wenus.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: