ZIELONA GÓRA:

BABA w obronie Rzecznika Praw Obywatelskich. Podpisz petycję przeciw odwołaniu Adama Bodnara

Ponad 14 tysięcy podpisów zebrali już członkowie stowarzyszenia Akcja Demokracja pod petycją przeciw odwołaniu obecnego Rzecznika Praw Obywatelskich. W obronie Adama Bodnara staje również Lubuskie Stowarzyszenie na Rzecz Kobiet BABA.

Przeciwko odwołaniu rzecznika przemawia jego zaangażowanie w takie sprawy, jak walka z dyskryminacją osób niepełnosprawnych, prawa dzieci i kobiet oraz obrona Trybunału Konstytucyjnego. Petycja jest skierowana do polskich posłów i posłanek.

Jeśli rzecznika zabraknie, stracimy ostatnią osobę, która walczy o nasze prawa – argumentuje Ilona Motyka, wiceprezeska BABY.

Ilona Motyka

Drugim ważnym aspektem działania RPO jest wsparcie dla każdego obywatela borykającego się z problemami prawnymi. Z tego względu warto pomyśleć o podpisaniu petycji.

Ilona Motyka

Dr Adam Bodnar jest siódmym Rzecznikiem Praw Obywatelskich. Wcześniej pracował m.in. w Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, przewodniczył również radzie Fundacji Panoptykon. Stworzył wiele publikacji z zakresu prawa, w tym również praw człowieka, m.in. „Obywatelstwo wielopoziomowe. Status jednostki w europejskiej przestrzeni konstytucyjnej”.

W czerwcu tego roku odwiedził województwo lubuskie. W Zielonej Górze podpisał Partnerstwo dla Wolontariatu – dokument, na mocy którego w regionie powstaną poradnie psychologiczne dla młodzieży. Wziął również udział w debacie o konstytucyjnym prawie do ochrony zdrowia.

Akcja Demokracja potrzebuje jeszcze ok. 6 tysięcy podpisów pod swoją petycją. Swój podpis można zostawić na tej stronie.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: