WAŻNEWINOBRANIEZIELONA GÓRA:

To było bezpieczne Winobranie – meldują zielonogórscy policjanci

Winobranie 2023 to już historia. Teraz czas na uporządkowanie miasta i statystyki. Te drugi ma już gotowe zielonogórska policja, która informuje, że tegoroczne święto wina było bezpieczne. Według mundurowych Winobranie 2023 można nawet uznać za jedno z najspokojniejszych w ciągu ostatnich kilku lat.

Policjanci podczas jarmarku oraz imprez towarzyszących interweniowali najczęściej w przypadku zakłócenie ładu i porządku publicznego lub zakłócenia ciszy nocnej. Były też działania związane ze  spożywaniem alkoholu poza miejscami do tego wyznaczonymi. Mówi podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik prasowy KMP w Zielonej Górze.

Policjanci interweniowali 328 razy, wylegitymowaliśmy ponad 600 osób. Do tego kontrola 59 pojazdów i ujawnienie 393 wykroczeń. Za które 195 osób zostało ukaranych mandatami karnymi. A wobec 17 osób wnioski o ukaranie zostaną skierowane do sądu. 

26 osób zostało natomiast odwiezionych do izby wytrzeźwień. Zatrzymanych zostało także 5 osób poszukiwanych. Od poniedziałku do piątku nad bezpieczeństwem uczestników czuwało około stu policjantów. W weekendy było ich nawet dwa razy więcej.

Na Winobraniu mogliście Państwo zobaczyć patrole piesze umundurowane, rowerowe, ruchu drogowego. Wśród winobraniowych gości byli także policjanci działający operacyjnie, czyli ubrani po cywilnemu. 

Zielonogórskich policjantów wspierali w tym roku między innymi mundurowi z Nowej Soli, Gorzowa Wlkp. oraz Krosna Odrzańskiego.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00