AUDYCJE 96 FM:KSIĄŻKA:UCZELNIA:

Znamy zwycięzców książkowego plebiscytu Radia Index

W audycji Radia Index zatytułowanej “Index Języka” został ogłoszony czytelniczy plebiscyt z atrakcyjną nagrodą. Słuchacze stacji mogli wygrać nowoczesny czytnik książek elektronicznych!

Aby zdobyć nagrodę, należało przesłać mail z odpowiedzią na pytanie: Jaka jest Twoja ulubiona książka? Redakcja prosiła o krótkie uzasadnienie.

Najciekawsze odpowiedzi zostały wybrane!

Nagrodę główną – czytnik książek elektronicznych marki inkBOOK – otrzymuje Grzegorz Grabowski.

Przyznano także trzy wyróżnienia. Nagrody książkowe otrzymują: Małgorzata Piotrowicz, Sylwia Borys oraz Kamil Grycan.

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom najserdeczniej dziękujemy za wspólną zabawę i podzielenie się czytelniczymi upodobaniami.

Śledźcie kolejne konkursy w Radiu Index [tutaj]!

Główną nagrodą był czytnik książek elektronicznych marki inkBOOK. Jest to marka stworzona przez wrocławską firmę Arta Tech specjalizującą się w opracowywaniu rozwiązań na bazie technologii papieru elektronicznego (E Ink). Czytniki inkBOOK powstały z myślą o wszystkich miłośnikach czytania, a także z pasji do nowych technologii i do e-papieru w szczególności. Doskonale nadają się zarówno dla doświadczonych czytelników ebooków, jak i dla osób dopiero rozpoczynających swoją podróż z książkami w wersji elektronicznej.

Czytnik książek elektronicznych do wygrania w Radiu Index!

“Index Języka” to cykl radiowych spotkań Doroty Zyń-Horbaczewskiej z językoznawcą, profesorem Marianem Bugajskim. Program jest emitowany w każdą niedzielę po 16:00 w Akademickim Radiu Index. Powtórki możecie wysłuchać we wtorek o 18:00.

Prof. dr hab. Marian Bugajski – językoznawca z Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Zielonogórskiego, członek Rady Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk. Autor licznych prac o kulturze języka, komunikacji językowej i medialnej.

 

Dorota Zyń – Horbaczewska – przygodę z dziennikarstwem rozpoczęła w Studenckim Studiu Radiowym „F i D” w Poznaniu i już wtedy posypały się pierwsze nagrody za reportaże. Absolwentka Akademii Ekonomicznej w Poznaniu oraz Podyplomowego Studium Dziennikarstwa w Warszawie W latach 1983 – 2007 pracowała w Radiu Zachód – Regionalnej Rozgłośni Polskiego Radia w Zielonej Górze, pełniąc tam m.in. funkcję Dyrektora Programowego – Zastępcy Redaktora Naczelnego. Jednocześnie przez wiele lat współpracowała z Uniwersytetem Zielonogórskim, gdzie prowadziła zajęcia z dziennikarstwa. Wielokrotnie nagradzana i wyróżniana w konkursach ogólnopolskich i regionalnych za reportaże radiowe. Autorka cyklicznych audycji o tematyce samorządowej, polsko-niemieckiej oraz unijnej. W swoich publikacjach zajmowała się prawami człowieka, a także sprawami niepełnosprawnych dzieci i dorosłych. W programach radiowych i telewizyjnych popularyzowała piękno języka polskiego. Uhonorowana Srebrnym Krzyżem Zasługi, Złotym Medalem za długoletnią służbę, Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Lubuskiego oraz Złotym Medalem Prezydenta Zielonej Góry. Laureatka konkursów, organizowanych przez Lubuski Oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej: Dziennikarz Roku 2010 za dokument telewizyjny, Dziennikarz Roku 2012 za reportaż radiowy, Dziennikarz Roku 2018 w kategorii Multimedia, za cykl „O języku”. Jako dziennikarka współpracuje przy tworzeniu produkcji filmowych i telewizyjnych, a także prowadzi w zielonogórskim Radiu Index cykliczne rozmowy z profesorem Marianem Bugajskim, językoznawcą z Uniwersytetu Zielonogórskiego. 

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00