UCZELNIA:

Wejdziesz na uczelnię tylko w maseczce. UZ przywraca zajęcia

W poniedziałek na Uniwersytet Zielonogórski będzie mogła wrócić część studentów. Uczelnia umożliwiła prowadzenie laboratoriów i ćwiczeń, które nie mogą odbywać się na odległość, a także zajęć dla osób na ostatnich latach studiów. W innych przypadkach Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zaleca, by kontynuować kształcenie zdalne. 

Na zajęcia mogą przychodzić tylko zdrowe osoby. Każda może korzystać jedynie z własnych przyborów i przedmiotów. Wszyscy, łącznie z wykładowcami powinni mieć zakryte usta i nos. Przed wejściem do sali powinni umyć ręce i zdezynfekować je lub założyć rękawiczki. Muszą również zachować odległość 2 metrów od innych osób.

Takie zmiany oznaczają również powrót pracowników uczelni. Decyzję, które osoby mogą wrócić do wykonywania swoich obowiązków na miejscu, podejmą kierownicy jednostek akademickich. Nadal wstrzymane są imprezy i konferencje na terenie uczelni, a także wyjazdy zagraniczne studentów, doktorantów i pracowników. Zawieszone jest też kwaterowanie w domach studenckich.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: