UCZELNIA:WAŻNE

UZ będzie współpracował z nigeryjską uczelnią

Uniwersytet Zielonogórski będzie współpracował z uczelnią z Nigerii – Nasarawa State University Keffi. Umowa została podpisana w poniedziałek w Sali Senatu.

Rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego, prof. Wojciech Strzyżewski cieszy się z partnerstwa i liczy, że umowa będzie wyznacznikiem współpracy z kolejnymi afrykańskimi uczelniami.

Bardzo się cieszę, że to akurat nigeryjski uniwersytet. Okazuje się, że jest bardzo podobny do nas. Powstał też w 2001 roku. Ma dziewięć fakultetów. Zatrudnia ponad stu profesorów. To bardzo zbliżony potencjał.

To kolejna umowa na współpracę międzynarodową. Mówi prof. Marcin Mrugalski, prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą.

W przeciągu ostatnich trzech miesięcy podpisaliśmy pięć umów. Dużych, o współpracy międzynarodowej. Chodzi o dwie wietnamskie uczelnie, Politechnika Katalońska, ale także uczelnia w Tokio i w Berkeley.

Obie strony podkreślały duży potencjał nowej współpracy. Mówi Prof. Suleiman Bala Mohammed, prorektor Nasarawa State University Keffi.

Chciałbym podziękować władzom uczelni oraz kadrze. Od samego początku czuliśmy się tu jak u siebie i dziękujemy za tak wspaniałe przyjęcie. Będzie to współpraca nie tylko wymiany studentów, ale też i kadry. W planie jest również kształcenie online.

Dodajmy, że kilka dni temu została podpisana umowa z amerykańskim Uniwersytetem Kalifornijskim The Berkeley.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00