LUBUSKIE:UCZELNIA:

Studia i praca, ale przede wszystkim pasja! Studenci UZ potrafią

Mamy wielu wybitnych studentów Uniwersytetu Zielonogórskiego, którzy sprawdzają się w konkursach, czy też zawodach i różnorodnych sportach. Przede wszystkim jednak wśród studenckiej braci znajdują się pasjonaci, którzy spełniają swoje marzenia. Do nich należy instruktorka zumby – Patrycja Gabrysiak.

Patrycja studiuje zaocznie edukację wczesnoszkolną i przedszkolną, jednak od wielu lat zafascynowana jest sportem, zdrowym stylem życia, tańcem i przede wszystkim zumbą. Uczęszczała w zajęciach fitness połączonych z tańcem i stwierdziła, że nie musi być tylko uczestnikiem, a instruktorem. Tak oto zaczęła dążyć ku swoim marzeniom i teraz prowadzi różnorodne zajęcia fizyczne w Nowogrodzie Bobrzańskim.

Zacznijmy od tego, że cztery lata temu był bum na zumbę. Była naprawdę popularna, była w każdym klubie fitness. Naprawdę to był wielki moment dla tego typu treningu. Zumba łączy różne style tańca i latynoamerykańskie, hip-hop, elementy dance hall więc jest dla każdego. Nie jest dla elit, każdy może przyjść na zajęcia i świetnie się bawić. Wiedziałam, że to będzie coś dla naszych nowogrodzianek. Będą one miały możliwość potańczyć, świetnie się bawić, spalać kalorie. To był fajny przełom, gdzie ludzie zaczęli się integrować ze sobą, wychodzić z domu i przyjemnie spędzać czas. Po zumbie były kolejne szkolenia sensation, fit and funky – to są kolejne programy łączące taniec i fitness. Teraz do tego jeszcze doszła siłownia, treningi typu tabata i takie, powiedzmy bardziej hardcorowe sposoby trenowania i rzeźbienia sylwetki – mówiła Patrycja Gabrysiak.

Jest to ewidentnie przykład osoby, która zdała sobie sprawę, jak ważna jest kondycja fizyczna, ale również psychiczna. Codziennie motywuje innych do działania, zmiany stylu życia, zdrowych diet i dbania o różne sfery życia.

Więcej o Patrycji Gabrysiak usłyszycie w wywiadzie, który przeprowadził Mateusz Kasperczyk na antenie Akademickiego Radia Index.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00