UCZELNIA:

Sportowa majówka po majówce na kampusie B

Po długim weekendzie majowym powrót do codziennych obowiązków może być trudny. A gdyby tak jeszcze jeden dzień poświęcić na przyjemności i przy okazji czegoś się dowiedzieć? Taki jest cel majówkowego afteru na sportowo.

Impreza jest pewną kontynuacją, a jednocześnie rozszerzeniem ubiegłorocznego pikniku frisbee. Tym razem oprócz zabawy dyskiem wraz z drużyną Wild Grapes Zielona Góra odbędą się pokazy kilku innych dyscyplin.

– Połączymy tam wszelkie konkurencje sportowe, takie jak crossfit, właśnie frisbee, capoeira i iaido. Będą również pokazy pierwszej pomocy, a wszystko zostanie okraszone dobrą zabawą i muzyką w klubie WySPa – opisuje Wojciech Serwa, jeden z organizatorów.

Na uzupełnienie utraconych kalorii przygotowane będą natomiast kiełbaski z grilla i przekąski z foodtrucka. Oczywiście, jak na uczelnię przystało, nie zabraknie też treści edukacyjnych. Dietetyczka z Everest Fitness opowie o odżywianiu zdrowym dla organizmu i… portfela studenta.

– Zapowiedziała, że nie będzie to długi wykład, będzie krótko, zwięźle i na temat. Obalimy ten mit, że zdrowe jedzenie jest drogie. Myślę, że udzieli wielu rad, a dodatkowo, jeśli ktoś będzie miał do niej pytania, będzie mógł później porozmawiać – dodaje Wojciech Serwa.

Majówkowy after na sportowo odbędzie się 9 maja od godziny 14:00 na kampusie B Uniwersytetu Zielonogórskiego. Więcej o wydarzeniu – w rozmowie Mateusza Kasperczyka z organizatorami imprezy.

Godzina Rektorska – Wojciech Serwa, Radosław Skołozubow

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: