AZS:UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Derby miasta dla akademiczek [WIDEO]

W lubuskiej III lidze siatkarek rywalkami niepokonanej dotychczas Grupy Polcontrol AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego były zawodniczki UKS ZSMS Trzyna-stki Zielona Góra. W środowy wieczór w hali UZ odrabiane były ligowe zaległości.

Zaczęło się nieoczekiwanie od wysokiego prowadzenia podopiecznych Jarosława Łukaszkiewicza. W pierwszym secie “Trzynastka” prowadziła już 19:12. Późno za odrabianie strat zabrały się gospodynie, ale pogoń była udana. AZS wygrał na przewagi 26:24. To był najtrudniejszy moment spotkania dla zespołu Jakuba Czarneckiego. Drugi i trzeci set przebiegały już pod dyktando gospodyń, które wygrały kolejno do 13 i 17, a w efekcie cały mecz 3:0.

Akademiczki dopisały czwarte zwycięstwo w sezonie, a MVP ze strony AZS-u została Maja Krajewska.

W sobotę ostatnie w tym roku mecze w kobiecej III lidze. AZS zagra na wyjeździe z Alejade.pl Empiria Orion Sulechów, a “Trzynastka” podejmie Aresa Nowa Sól. Oba mecze zaczną się o 17:00.

Zobaczcie materiał wideo ze środowego spotkania.