AZS:UCZELNIA:

AZS będzie miał sekcję piłkarek ręcznych! Pierwszy mecz już w niedzielę

W najbliższą niedzielę rozpocznie ligowe zmagania nowa sekcja AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego. Piłkarki ręczne będą rywalizować w II lidze.

Z jakimi nadziejami? O to pytaliśmy w programie Szatnia Akademików trenera Pawła Petelę, który poprowadzi akademiczki. Zielonogórzanki mają walczyć o zwycięstwo w każdym kolejnym spotkaniu. Jak to się stało, że żeńska sekcja szczypiorniaka zawiązała się przy AZS-e?

Treningi z dziewczynami prowadzimy od 3-4 lat. Postanowiliśmy spożytkować ten olbrzymi potencjał. Poszliśmy wzorem chłopaków. Stwierdziliśmy, że spróbujemy.

Zespół to prawdziwa mieszanka rutyny z młodością.

Podejmując decyzję o utworzeniu sekcji żeńskiej chcieliśmy bazować i na doświadczeniu, i na młodości. Chcieliśmy, żeby te licealistki ktoś wspomógł. W tym sezonie nie wystartował w II lidze Lider Świebodzin. Stwierdziliśmy, że włączymy te zawodniczki do naszej drużyny, one pomogą tym młodszym zawodniczkom, a i same nie wyjdą z wprawy i będą miały okazję do trenowania i grania.

Pierwszy mecz już w najbliższą niedzielę, na wyjeździe z Orlikiem Kcynia. Cała rozmowa z Pawłem Petelą w programie Szatnia Akademików do zobaczenia na wZielonej.pl.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00