>UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Architektura na UZ. Studia jednolite z korzyścią dla absolwenta! [Kwadrans Akademicki]

Jeśli chcesz budować, to postaw na architektów i urbanistów wykształconych na UZ. Wszyscy marzymy o tym, żeby zamieszkać w pięknym, funkcjonalnym i spełniającym normy ekologiczne domu. Czy to są wyśrubowane oczekiwania? Ależ nie! Doświadczamy tego codziennie, jak bardzo ważne jest dla nas “gniazdo”, gdy dom w czasie lockdownu stał się naszą twierdzą. Jak  zaprojektować  idealny budynek, od fundamentu aż po dach, jednocześnie nie wchodząc w kolizję z otoczeniem?

Odpowiedź może być na wagę złota! Znajdziesz ją w Instytucie Architektury i Urbanistyki Uniwersytetu Zielonogórskiego. Jeśli chcesz budować, to postaw na rzetelnie wykształconych naszych architektów i urbanistów.

Wiedza i praktyka, to podstawa! Instytut AiU proponuje 5,5 – letnie studia jednolite magisterskie, dzięki którym absolwent uzyska gruntowną wiedzę i szansę na szybki start zawodowy. Jednak pamiętajmy, że samo studiowanie nie czyni studenta architektem, jeszcze trzeba zdać egzamin państwowy i wykazać się umiejętnościami praktycznymi.

Co zyskają studenci architektury, dzięki nowej formie kształcenia? Takie pytanie zadaliśmy dr hab. inż. arch. Marcie Skibie, prof. UZ, dyrektor Instytutu Architektury i Urbanistyki, która była gościem “Kwadransa Akademickiego”. Profesor podkreśla, że nie bez znaczenia jest odpowiedni czas podjęcia praktyki. Dla biura projektowego przyjęcie studenta po dziesiątym semestrze jest bardziej opłacalne. Student ma większą wiedzę i jest bardziej samodzielny.

Zapraszamy do obejrzenia całej rozmowy z dr hab. inż. arch. Martą Skibą, dyrektor Instytutu Architektury i Urbanistyki na Facebooku Radia Index.

Więcej informacji o Instytucie Architektury i Urbanistyki znajdziecie również na portalu wzielonej.pl

Program Kwadrans Akademicki w każdy czwartek po godzinie 14:00, na radiowej antenie 96fm i Facebooku Radia Index.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: