ROZMOWA NA 96 FM:

Światowy Dzień Nerek w tym roku pod hasłem: „Zdrowe nerki u każdego i wszędzie”

– Wtedy otrzymujesz, gdy dajesz. Gdy dajesz, nie tylko siebie otwierasz dla innych, ale i innych otwierasz dla siebie – słowa pisarza Alberta Camus przyświecają działalności Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Nerka” z siedzibą w Zielonej Górze.

W tę niedzielę, 10 marca, w sali kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego będzie obchodzony Światowy Dzień Nerek. Będzie to również IV Lubuski Zjazd Osób po przeszczepie nerek.

Mamy niedzielę, która jest otwarta dla każdego. Każdy może przyjść do Urzędu Marszałkowskiego. Od godziny 11:00 do 15:00 będzie można porozmawiać i posłuchać. W tym roku jest hasło: “zdrowe nerki u każdego i wszędzie”. Nerki mamy dwie, więc możemy się nimi podzielić. W Polsce, 4 mln osób chorują na nerki, często o tym nawet nie wiedzą.prof. Bogumiła Burda

W programie spotkania z osobami po przeszczepie nerek, które pozostają aktywne rodzinnie, zawodowo, a także sportowo. Ponadto w planie wydarzenia są również wykłady ekspertów i lekarzy, którzy powiedzą m.in. o tym, jak dbać o nerki. Głos zabierze nefrolog, urolog, a nawet ortopeda. Atrakcje i zabawy edukacyjne przewidziano także z myślą o dzieciach. W planie są także występy artystyczne.

Posłuchajcie, porozmawiajcie, przyjdźcie z dziećmi, bo dla nich będą też zabawy. W prosty sposób będą pokazane to, jak integrują się pokolenia. Będą wnuki, dzieci, dziadkowie ludzi po przeszczepach. Integracja jest wspaniałym elementem.prof. Bogumiła Burda

Więcej o obchodach Światowego Dnia Nerek w Zielonej Górze, w całej Rozmowie na 96 FM z prof. Bogumiłą Burdą, szefową stowarzyszenia „Nerka” i naukowcem naszej uczelni.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: