ROZMOWA NA 96 FM:

Sławoj znów uratuje Lubrzanę. W sobotę Noc Nenufarów

Żadne inne wydarzenie nie przyciąga tylu turystów do Lubrzy, co Noc Nenufarów. Trzecia sobota lipca, to w roku najważniejszy dzień dla mieszkańców miejscowości położonej nad jeziorami: Lubie, Lubrza oraz Goszcza.

Nad tym ostatnim odbywa się widowisko Noc Nenufarów, które wieńczy pokaz „Ogni Nenufarów”. Oparte jest na miejscowej legendzie, w której toczy się odwieczna bitwa dobra ze złem.

Noc Nenufarów odbywa się cyklicznie, co roku w Lubrzy. To największe wydarzenie, w którym uczestniczy cała społeczność Lubrzy. Wydarzenie nawiązuje do walki dobra ze złem. Jest piękna Lubrzana, którą zła Wierzbicha zamienia w kwiat nenufaru. Pojawia się rycerz Sławoj, który wybawia ją z tego.Izabela Kumor-Pilarczyk, dyrektor Regionalnego Centrum Animacji Kultury

Samo widowisko rozpocznie się w sobotę, 20 lipca, o godzinie 22:00. Noc zacznie się jednak w dzień. Początek wydarzenia w ramach Nocy Nenufarów już o 16:00.

W takim wydarzeniu bierze udział ok. 10 tys. osób. Zapraszamy serdecznie. Od 16:00 będą atrakcje, a samo wydarzenie “Noc Nenufarów” po zmierzchu, ok. godziny 22:00.Izabela Kumor-Pilarczyk, dyrektor Regionalnego Centrum Animacji Kultury

Gwiazdą wieczoru będzie zespół Golden Life.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: